Müşteri Hizmetleri

DESTEK

Müşteri Hizmetleri

Sizin İçin Buradayız
7/24 sorularınızı cevaplamak için buradayız.

Bize Twitter sayfamızdan ulaşmak da oldukça pratik. Aşağıdaki linke tıklayarak bize tweet atabilirsiniz.

İletişim Formu
  Genel KonularWeb Tasarım ve GeliştirmeHosting Konuları

  SIKÇA SORULAN

  Sorular

  Web

  Başlarken

  Triceps – The Web Tailor’a Hoşgeldiniz!
  Triceps, 2002 yılında Uğur Terzi tarafından kurulmuş; merkez Next Level Ankara ve şube State College A.B.D. adreslerinde hizmet veren terzi tipi bir web ajasıdır. Çalıştığı temel ürün ve hizmetler; web tasarım, web geliştirme, mobil uygulamalar, arayüz tasarımları, kullanıcı deneyimi tasarımları, web için grafik tasarımları, web hosting ve alan adı kaydı gibi hosting ile ilişkili hizmet ve ürünlerdir.  (Firma hakkında daha detaylı bilgi için Hakkımızda sayfasını ziyaret edebilirsiniz.)

  Triceps ile çalışmaya başlamadan önce aklınızda kimi temel sorular olabileceğini düşünerek; sizler için Sıkça Sorulan Sorular içeriği hazırladık. Siz de sorunuzun aşağıdakilerden birine benzer olup olmadığını kontrol edebilir ve olası bir zaman kaybından kurtulabilirsiniz.

  Web sayfam için ne öneriyorsunuz?

  Ne öneriyorsunuz? Fiyatlandırma ve zaman çizelgeleri.
  Bir web tasarım projesine ihtiyaç duyulduğu zaman akla kimi temel sorular gelir. Bunlar; Tasarım açısından hangi hizmetleri alacağım? Ne kadar ödeyeceğim? Web sayfam ne zaman hazır olacak? Hangi fonksiyonlara sahip olacak? Google arama sonuçlarında çıkacak mıyım? Vb.

  Bu sorulara her proje için verebileceğimiz ortak cevaplarımız yok, fakat, Triceps ile çalışırken varsayılan olarak sahip olacağınız hizmetler var. Ör. Web sayfanız masaüstü, tablet, notebook ve mobil cihazlarda sorunsuz çalışır. Arama motorları ile %100 uyumludur. Güncel yazılım dilleri ve veritabanı altyapısı üzerine inşaa edilir; güvenli ve uzun ömürlü olur. Yönetici paneli erişimi ile proje sahibinin de içeriğe hakim olması sağlanır. 7/24 Teknik destek sağlanır.

  Her projenin farklı bütçe ihtiyacı, zaman çizelgesi ve süreçleri vardır. Bu değişkenlik genelde bir takım öğelerin niteliği ile ilişkilidir: Tasarımda özgünlük, fonksiyon & beceri yapısı, hedef kitle, hedef dil & diller, hedef cihaz, pazarlama unsurları, içerik tasarımı, sayısal içerik (video & fotoğraf) vb.

  Bütün bunları daha ayrıntılı görüşebilmek için lütfen bizimle iletişime geçin.

  Bir fikrim var, ne yapabilirim?

  Harika bir fikriniz var ama nasıl hayata geçireceksiniz?

  Harika bir fikir var, ön araştırma yapılmış; benzersiz olduğuna ya da benzer işlerden daha iyi bir formda olduğuna eminsiniz. Nereden başlamalı? Hangi programlama dili seçilmeli? Hangi tip sunucu kullanmalı? Güvenlik, API, Mobil Arayüzler ve Mobil Uygulamalarla ilgili konuları nasıl yöneteceksiniz? Devam eden sürümler için nasıl plan yapmalısınız? Uygulama istatistiklerini nasıl analiz edeceksiniz? Kullanıcı deneyimini nasıl kurgulamalısınız? Yasal yükümlülükleri kimden öğrenmelisiniz? Gelir yöntemi ne olmalı? Yatırımcı bulunabilir mi? İçeriği birden fazla dilde nasıl uygulayabilirim? Ürünü geliştirme nasıl olur?

  Tüm bu ve benzeri soruların cevapları Triceps’te mevcut. Tüm yapmanız gereken bize ulaşmak (İletişim formu, Twitter veya Triceps Chat).

  Web sayfamı tamir ettirebilir miyim?

  Web sayfanız -kimi istisnai durumlar haricinde- elbette tamir edilir. Lütfen bize iletişim formu aracılığı ile hemen ulaşın ve hemen sorunuza cevap bulalım.

  Web üzerinde çalışan uygulamam için sizden yazılım desteği alabilir miyim?

  Kesinlikle evet. Lütfen bize iletişim formu aracılığı ile hemen ulaşın, ve hemen sorunu çözelim.

  WordPress sayfamı bakıma ihtiyacı var, yardımcı olabilir misiniz?

  Kesinlikle evet. Lütfen bize iletişim formu aracılığı ile hemen ulaşın, ve hemen sorunu çözelim.

  Sayfamda & uygulamamda bazı hatalar var. Çözmemde yardımcı olabilir misiniz?

  Kesinlikle evet. Lütfen bize iletişim formu aracılığı ile hemen ulaşın, ve hemen sorunu çözelim.

  Sayfam çok yavaş, hızlandırmam konusunda yardımcı olabilir misiniz?

  Kesinlikle evet. Lütfen bize iletişim formu aracılığı ile hemen ulaşın, ve hemen sorunu çözelim.

  Sayfama bazı ek özellikler kazandırmak istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

  Kesinlikle evet. Lütfen bize iletişim formu aracılığı ile hemen ulaşın, ve hemen sorunu çözelim.

  HOSTING

  Başlarken

  Merll Hosting’e Hoş geldiniz!
  Merll bir Triceps markasıdır. Merll markası ile Triceps, Web hosting hizmetleri vermektedir. Merll sunucuları IBM veri merkezinde, CloudLinux işletim sistemi ile donatılmış fiziksel sunuculardan (dedicated-server) oluşur. Merll müşterileri tüm hizmetlerini Merll Müşteri Portalı aracılığı ile gerçekleştirir.

  Hosting planları ve ürünlere ilişkin daha fazla detay için lütfen Merll Hosting sayfamızı ziyaret ediniz.

  Hizmetlerimi şirketinize nasıl taşıyabilirim?

  Alan Adımı nasıl transfer edebilirim ve hizmetlerimi şirketinize nasıl taşıyabilirim?
  Alan adı transferi ve hosting hizmetlerini taşımak oldukça kolay bir süreçtir. Doğru zamanlama ise sorunsuzca gerçekleştirilebilir. Talep ettiğiniz an bu taşınma sürecini hiç bir veri kaybı olmadan sizin adınıza gerçekleştirebiliriz. Bu süreçte siz çalışmalarınıza normal akışında devam edersiniz.

  Sizinle güvende miyim?

  E-posta yoluyla gönderilen hassas bilgileriniz var ve web siteniz aracılığıyla yapılan işlemler her zaman korunmalıdır; peki böyle bir yapıda bizimle güvende misiniz?
  Bu soruya çok basit bir cevap var, evet!

  Merll Hosting bir Triceps kuruluşudur ve Türkiye Cumhuriyeti Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kurumu tarafından sertifikalandırılmıştır. Merll Hosting sunucuları, dünyadaki en gelişmiş Veri Merkezleri olan IBM Veri Merkezinde barındırılmaktadır. Hesap izolasyonu için sunucular CloudLinux işletim sistemine sahiptir ve CageFS aracılığı ile sahip olduğunuz sunucu kaynağı başka hesaplar ile paylaşılmazlar. Bu, sanal sunucu sahibi bir hesap gibi; kendi kaynağına sahip olduğunuz ve başkalarından dolayı web sayfalarınızın veya ilgili herhangi bir hizmetinizin sorun yaşamayacağı anlamına gelir.

  Hizmetlerimiz hakkında başka sorularınız varsa lütfen bize ulaşın! Veya Merll Hosting sayfasından planlara göz atın.

  Spam ile savaşta birlikte miyiz?

  Merll Hosting, kurulduğu 2008 yılından itibaren (her adil ve güvenilir web hosting firması gibi) 7/24 spam ile savaşmaktadır. Mailscanner ile her alınan ve göndeilen mail taranır.

  Spam ile savaşımız hakkında detaylı bilgi için lütfen bize ulaşın! Veya Merll Hosting sayfasından planlara göz atın.

  SSL Sertifikası tahsis ediyor musunuz?

  Evet. Merll Hosting piyasadaki en geçerli ve güvenli SSL sertifikasını sizin adınıza tahsis eder ve hesabınıza kurar. Lütfen ilgili hizmetleri Merll Hosting sayfasından inceleyin veya bize yazın.

  Alan Adı tahsis ediyor musunuz?

  Evet. Lütfen ilgilendiğiniz alan adını Merll Hosting Müşteri Portalından aratabilir ve müsait ise kolayca (kredi kartına taksitle & havale) satın alabilirsiniz.

  IP adresi tahsis ediyor musunuz?

  Evet. Ama öncelikle bir hosting planına sahip olmanız gerekmektedir. İhtiyacınıza uygun planı Merll Hosting Müşteri Portalından kolayca (kredi kartına taksitle & havale) satın alabilirsiniz.

  SEO

  SEO hizmeti veriyor musunuz?

  Triceps’in uzmanı olduğu konulardan biri de SEO’dur. Salt bir SEO hizmeti yerine önerdiğimiz himzet Haute Couture SEO hizmetidir. Lütfen detaylar için Haute Couture SEO sayfamızı ziyaret edin.

  Haute Couture SEO'nun rakiplerinden farkı nedir?

  Haute Couture SEO sizin ürün ve hizmetlerinizin daha görünür, daha müşteri odaklı ve böylece daha rekabetçi olmasına odaklanmış, aylık olarak tekrar eden 36 adımlık bir çalışma planıdır. Rakiplerimiz sizin SERP (arama motoru sonuç sayfası) üzerinde yukarı çıkmanıza odaklanırken biz sizin ürün & hizmet ve müşteri ilişkisine odaklanırız. Rakiplerimiz sizin sayfanızdaki ziyaretçi sayısına ve trafiğe odaklanırken biz hedef kitlenizi sayfanıza getirmek ile ilgileniriz. Özetle sizin ihtiyaçlarınıza özel kesim bir SEO çalışması ile sizin boşa zaman ve para harcamanızı önler, işinize odaklanmanızı sağlarız.

  MOBİL

  Mobil uygulama tasarımı ve geliştirme hizmeti veriyor musunuz?

  Evet. Özellikle mobil uygulama arayüz geliştirme konusunda çok iddalıyız. Programlama kısmında ise Belgrad merkezli çalışma ortağımız yardımıyla iyi işler çıkarmaya devam ediyoruz. Örnek projeler ve sorular için lütfen iletişim formunu kullanın.