Smashing Book #2

THIS BLOG POST IS CURRENTLY UNDER TRANSLATION BY OUR EDITORIAL TEAM.

Bazen öyle kitaplar vardır ki hem içerik olarak hem de görsel olarak heyecan verir. Okunası kitaplar! İşte Smashing Magazine ciltli bu kitabında bunu başarabilmiş.

Smashing Magazine Web Tasarım ve Programlama sektöründe haftalık, hatta günlük takip edilen çok değerli bir internet dergisi. Sayfalarını takip etmenizi şiddetle öneririm. Çok önemli tasarımcılar ve konusunda uzman kişilerin yazdığı makaleler akıl temizliyor. Kimi zaman yanlış olmasa da eksik bilgi içeren makaleler oluyor fakat yazarların yorumculara olan ilgisi oldukça iyi.

Kitap kargo ile sorunsuz bir şekilde kapınıza geliyor. Ve ilk bakışta ilk kitabın amatörlüğünü atlattığını farkediyorsunuz. İçerik konusunda beni tatmin etti diyebilirim ama tabi ki beklentiniz ile doğru orantılı olarak siz de kendi deneyiminizde özgürsünüz. Açıkçası bu tip kitapların arşivlik olduğunu ve buradan bir şey öğrenmekten çok internetin nereye gittiğini, deneyimli ve başarılı yazarların bakış açılarını, bu tarz bir kitabın nasıl düzenlenmesi gerektiği gibi başlıklara odaklanmanın daha doğru olacağı kanaatindeyim.

İçerik demişken, içeriği kıymetli bulursanız kitaba sığmamış olan içeriğine de Kayıp Sayfalar adıyla yayınladıkları e-book’u satın olarak ulaşabilirsiniz.

Bizimle aynı meslekten olan veya bu konulara ilgili dostlarımıza tavsiyemizdir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.